Haber

Ankara Kitap Fuarı’nın Bu Yılki Ana Teması İtalya

blankEylül Fuarcılık tarafından organize edilen 18. Ankara Kitap Fuarı’nın bu yılki konuk ülkesi İtalya oldu. Fuar, Ankara’da ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde 21-30 Ekim 2022 tarihleri arasında 10 gün süreyle açık kalacak. Fuar süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk aktiviteleri gibi binden fazla etkinlik düzenlenecek. Organizatörlerin yaptığı açıklamaya göre 18. Ankara Kitap Fuarı’na, 300’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor.
 
blankAnkara Kitap Fuarı’nın bu yılki ana teması ve konuk ülkesi ise İtalya. Fuar süresince İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği ile Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı işbirliğinde, ana teması “İtalya Edebiyatı” olan etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor. Kitap Fuarı’nın açılışı ise İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Massimo, fuarın onur konuğu Nazlı Eray ve çok sayıda edebiyatçının katılımıyla gerçekleşti.
 
blank18. Ankara Kitap Fuarı’nın açılışı günü, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı tarafından hazırlanan “İtalyan Edebiyatı Antolojisi” adlı kitabın tanıtımı yapıldı.
 
Fuarın açık kalacağı süre içerisinde ayrıca “Safranbolu’da Bir İtalyan Prensesi: Cristina Trivulzio Belgiojoso”, “İtalyan Edebiyatının Büyükleri: Pier Paola Pasolini” ve “İtalyan Edebiyatının Büyükleri: Dino Buzzati” başlıklı paneller düzenlecek. Fuar süresince “Ariaferma” ve “Leonora Addio” isimli İtalyan filmleri de ziyaretçiler için gösterimde olacak.
Başa dön tuşu